1 Obserwatorzy
25 Obserwuję
jagusgda

jagusgda

Teraz czytam

Odrobina czułości
Margit Sandemo
Niepokój
Maggie Stiefvater
Latarnik
Camilla Läckberg
Flirtując z życiem
Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski

Złoto Zoi

Złoto Zoi - Philip Sington Nie jestem fanką książek fikcyjnych napisanych na podstawie czyjejś biografii, ale ta bardzo mi się podobała. Nie znałam twórczości ani osoby Zoji Korwin-Krukowskiej, ale po przeczytaniu ksiązki mam nadzieję, że spotkam się z nią w jakimś muzeum, ponieważ zainteresowała mnie :) Tak samo jak twórczość Fuojity, jej mentora. Polecam książkę, dobra rozrywka wymagająca skupienia. To nie jest książka na jeden wieczór :)

Całun dla pielęgniarki

Całun dla pielęgniarki - Phyllis Dorothy James Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału. Naprawdę świetnie napisana książka. Podobała mi się intryga, postacie zostały rewelacyjnie scharakteryzowane. Również to, że czytając możemy się domyślać, kto jest mordercą, a ostatecznie zakończenie książki jest tak zaskakujące i niespodziewane, to atut tej książki. Brawa dla autorki :)

Róże mają kolce

Róże mają kolce - Luanne Rice Gdy zaczęłam czytać tą pozycję, nie byłam zadowolona. Książka nie wciągnęła mnie od samego początku, ale z racji tego, że znajdowałam się w podróży i nie miałam nic innego dostępnego pod ręką, czytałam mimo początkowego zniechęcenia. "Róże mają kolce" to historia Lily i Rose, Marisy oraz Jessici, a także osób im bliskich. Mężczyzn, którzy pojawili się w ich życiu, przyjaciół znalezionych w obecnym miejscu zamieszkania oraz rodziny, a wiadomo przecież, że właśnie z rodziną czasem najtrudniej się porozumieć. Książka ta jest piękną opowieścią o ucieczce przed przeszłością, o strachu, który towarzyszy tym kobietom codziennie, a także o stawianiu czoła demonom przeszłości. Nie będę rozpisywała się tutaj długo o samej treści. Jest ona najważniejsza i myślę, że nie ma potrzeby jej streszczać. Każdy czytelnik, jaki zabierze się do tej książki, powinien sam, strona po stronie odkrywać kolejne części składające się na całość. Zachęcam do przeczytania i proszę, drodzy przyszli czytelnicy, nie zniechęcajcie się na początku. Kontynuujac czytanie nawet nie zorientujecie się, w którym momencie urzekła was ta historia :)

Potęga miłości

Potęga miłości - Christina Dodd Poddałam się mniej więcej w połowie i przeskakiwałam co kilka stron,chcac tylko mniej wiecej znac zakonczenie. Lubię od czasu do czasu przeczytac romans.. Tak, żeby wieczorem zrelaksować się przy herbatce:) natomiast to, co znalazłam w książce pani Dodd, zniechęciło mnie do jej "twórczości" na zawsze. Panna z okropną reputacją trafia jako pielęgniarka do książęcej rezydencji, gdzie drugi z dziedziców tytułu, bohater spod Waterloo, spędza dni przykuty do wózka inwalidzkiego. Wybuch namiętności między pielęgniarką a jej pacjentem oraz intryga w przędzalni dziedzica to dwa główne tematy tej książki. Nie polecam.

Agent

Agent - Manuela Gretkowska "Agent" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Gretkowskiej, mam nadzieję, że nie ostatnie. Świetnie wykreowane postacie, a przede wszystkim ich niezwykła różnorodność to na pewno jeden z atutów tej książki. Serdecznie polecam miłośnikom rodzimej literatury oraz niebanalnej powieści dla kobiet. Jedynym minusem, o jakim mogę napisać, to zakończenie.. Chociaż w tej książce najważniejsza jest akcja, która prowadzi nas do końca, więc w sumie może być to atut, ponieważ na pewno jest niebanalne.

Powrót do Poziomki

Powrót do Poziomki - Katarzyna Michalak W tej części Ewa trochę mnie irytowała swoim zachowaniem w niektórych momentach, ale i tak bardzo podobała mi się ta część..

Rok w Poziomce

Rok w Poziomce - Katarzyna Michalak Uwielbiam książki Pani Kasi.. Są dla mnie nieustannym źródłem dobrego humoru i szczerego śmiechu.. "Rok w Poziomce" zasługuje na ciepłą, wyczerpującą i chwalącą recenzję, ale ja nie czuję się na siłach. Napiszę tylko, że dzięki takim książkom wierzę w rodzimych autorów. Polecam serdecznie, z całego serca polecam na te jesienne, chłodne wieczory.

Sklep z kapeluszami

Sklep z kapeluszami - Marita Conlon-McKenna Madelaine Matthews, młoda paryżanka, zostawiła swoją ojczyznę dla przystojnego Irlandczyka i przeprowadziła się do Dublina. Jej małżeństwo przetrwało tylko trzy lata, ale pozostawiło po sobie największe szczęście zdolnej modystki - córkę Ellie. Gdy po śmierci matki, zdolna projektantka, modystka i pnąca się po szczeblach kariery Elle otrzymuje w spadku sklep z kapeluszami, początkowo nie może odnaleść się w nowej sytuacji. Mimo otrzymanej propozycji odsprzedania małego sklepiku, Ellie decyduje się poprowadzić go sama. Mimo lęków i braku doświadczenia, przyjmuje pierwsze zamówienie.. Szybko okazuje się, że niewielki sklepik położony przy urokliwej, dublińskiej uliczce może zapewnić jej dochody oraz spełnić marzenie każdego - o miejscu, w którym praca jest przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Dzięki pięknym kapeluszom młoda modystka pomaga rozwiązywać swoim klientom ich kłopoty, dzieli z nimi radości, smutki, marzenia oraz łzy. Dzięki tej pracy znajduje sens w swoim życiu, a także miłość.. Taką na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.. Marita Conlon-McKenna uwiodła mój czytelniczy gust swoją powieścią "Dom przy Placu Przyjemnym", a powieścią "Sklep z kapeluszami" zapewniła sobie wieczne miejsce wśród moich ukochanych pisarzy. Gdybym chciała kiedyś napisać książkę, chciałabym mieć jej talent.. Jej umiejętność czarowania słowami, uwodzenia emocji, budowania napięcia i to, że mimo wielowątkowości wszystko w akcji książki jest łatwo i szybko przyswajalne dla czytelnika sprawia, że nie można szybko zapomnieć o jej książkach. I chociaż może nie są one arcydziełami godnymi Nobla lub Pulitzera, dla mnie zawsze będą doskonałe. Wg mnie książki pani Marity mają w sobie to "coś", czego tak często brakuje w niektórych nowościach. "Sklep z kapeluszami" wciągnął mnie bez reszty, sprawił, że na kilka godzin zapomniałam o wszystkim, co się wokół mnie działo. Serdecznie polecam zainteresowanym. Może tak jak ja będziecie się śmiać i płakać razem z klientami Ellie, kibicować ich nowym miłościom i przeżywać kłopoty tych bohaterow obecnych na stronach powieści.

Obietnica w pocałunku

Obietnica w pocałunku - Stephanie Laurens Cóż, dobrze jest przeczytać w końcu książkę, od której swój początek wziął cykl o Cynsterach. Fabuła, język i szybkość akcji nie odbiegają zbytnio od znanych mi już z innych części, tak więc nie było żadnego zaskoczenia. Jak dla mnie, bardzos szybko się czyta i jest to książka na wieczór pod kocem, z ciepłą herbatką w ulubionym kubku:)

Proroczy sen

Proroczy sen - Frid Ingulstad Wiosną 1431 roku młody wenecjanin Carlo di Credi podejmuje się wraz ze swoim wujem Pietrem Queriniusem śmiałej wyprawy do Fladrii. Niespodziewanie na morzu spotkały ich gwałtowne sztormy, które wyniosły ich statek płynący po Morzu Północnym aż na wyspę u wybrzeży Norwegii. Tragiczny splot zdarzeń sprawił, że jedenaścioro z całej załogi galery Marii Medici znalazło schronienie u mieszkańców małej wysepki Rost w archipelagu Lofoty. Wśród ocalałych jest także Carlo oraz jego wuj. Z racji tego, że wuj Carla był kapitanem statku, trafia on pod opiekę starosty wyspy, natomiast Carlo znajduje schronienie w domu Oivinda Jonasa. Carlo w Wenecji pozostawił narzeczoną, a ich związek miał zakończyć wojnę między dwoma potężnymi rodami. Jednak gdy po przybyciu do domu Oivinda spotyka jego córkę Signe, natychmiast traci dla niej głowę i serce. Niestety dla zakochanych nie ma prostej drogi, która zaprowadzi ich do szczęścia. Czy możliwe będzie, że biedna córka rybaka poślubi dziedzica jednego z potężniejszych rodów Wenecji? Zachęcam do zapoznania się z losami Carlo i Signe. Jest to piękna opowieść o miłości, cierpliwości, zdolności do poświęcenia siebie dla ukochanej osoby. I chociaż jest to moje pierwsze spotkanie z serią "Najpiękniejsze opowieści" wydawnictwa Pol Nordica, na pewno nie jest ostatnie. No i nie powinno się przecież zaczynać od 8 tomu ;) Polecam serdecznie ;)

Bez pożegnania

Bez pożegnania - Barbara Rybałtowska Jestem okropnie zła na siebie.. Wracając do rodziców na długi weekend nie zabrałam ze sobą reszty części sagi, ponieważ nie myślałam, że książka tak mnie wciągnie, że przeczytam ją do końca już w trakcie podróży pociągiem. Niezwykle sugestywne opisy Syberii, Kresów, warunków podróży oraz ludzkich tragedii sprawia, że akcja książki chwyta za serce, ściska i nie puszcza, wzrusza i uświadamia nas, ludzi, którzy tego nie przeżyliśmy, jak ciężko było po prostu przeżyć. "Bez pożegnania" to moje pierwsze spotkanie z Panią Rybałtowską, ale na pewno nie ostatnie..

Powiernica królowej

Powiernica królowej - Shannon Drake Gwenyth McLeod jest dwórką, najbliższą przyjaciółką i powiernicą królowej Marii Stuart oraz (dzięki zawiłościom szkockiego prawa majątkowego) panią na wyspie u wybrzeży Szkocji, gdzie faktyczną władzę sprawuje jej wuj ze strony ojca. Po śmierci francuskiego króla, Franciszka II, męża Marii Stuart wraca wraz z królową do Szkocji, by towarzyszyć jej w tworzeniu dworu. Gwenyth, mimo, że jest protestantką, szczerze podziwia i szanuje swoją katolicką królową. Na szkockim dworze poznaje laira* Rowana Grahama, patriotę i odważnego wojownika, a przy tym bardzo urodziwego mężczyznę. Mimo początkowej niechęci, wskutek splotu niespodziewanych zdarzeń zostają wysłani na dwór angielskiej kuzynki Marii Stuart, Elżbiety I by tam chwalić swoją królową jako potencjalną pretendentkę do objęcia tronu po śmierci Królowej Dziewicy. Nie mają pojęcia, że po drodze oprócz przygód, czeka na nich także miłość. Ogólne wrażenie o książce? Jako, że jest to harlequin, spodziewałam się po niej niewiele.. Zostałam mile zaskoczona, ponieważ wydarzenia historyczne ukazane w książce, są autentycznie przedstawione. Autorce udało się połączyć prawdę i fikcję, a w ten sposób stworzyć wrażenie, że wydarzenia mające miejsce w książce rzeczywiście miały miejsce. Miłym atutem tej pozycji jest również, w odróżnieniu od wielu innych pozycji z serii harlequin, bardzo mała liczba scen erotycznych, a te, które przedstawione są w książce, są opisane bardzo łagodnie, a nie wulgarnie i bezpośrednio, jak to się zdarza. Polecam książkę entuzjastom serii, na pewno. Myślę, że osoby posiadające wiedzę historyczną na temat okresu, w jakim toczy się akcja książki również nie będą zawiedzione. * Lair - tytuł szlachecki w Szkocji, tak jak lord w Anglii.

Zakłócony spokój

Zakłócony spokój - Richard Yates Tak bardzo ciężko mi ocenić tą książkę... Początkowo nie mogłam kompletnie się do niej przekonać. Przebrnięcie przez każdą stronę było sporym wyzwaniem... I nagle, gdzieś tak od połowy, do której dobrnęłam wczoraj, nagle akcja mnie wciągnęła, zaczęłam się skupiać bardziej na tym, co czytam i już. Jedno muszę tutaj przyznać autorowi, bardzo dobrze oddał poczucie zagubienia i konsekwencje załamania nerwowego.

Żona podróżnika w czasie

Żona podróżnika w czasie - Audrey Niffenegger Przepiękna opowieść o poświęceniu, radości i miłości nadzwyczajnej. Takiej, która przynosi nie tylko szczęście dnia codziennego, ale także poczucie samotności, oczekiwanie i troskę o ukochaną osobę. Historia Claire i Henry'ego to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających książek jakie zdarzyło mi się w ostatnim czasie czytać. Wciągnęła mnie w swoją fabułę, sprawiła, że z utęsknieniem czekałam na każdą wolną chwilę, kiedy mogłam po nią sięgnąć. Uwaga, ta książka naprawdę wciąga, więc przed rozpoczęciem czytania zarezerwuj sobie, czytelniku, dużo wolnego czasu:)

Prawda o miłości

Prawda o miłości - Stephanie Laurens Pozornie w tej książce znajdziemy wszystko, czym cechuje się romans, ale jednocześnie akcja nie porywa.. Wszystko jest trochę rozciągnięte za bardzo w czasie... Mnie nie urzekła ta książka. Nie polecam :/

Wróć do mnie

Wróć do mnie - Daniel Glattauer Z niecierpliwością czekałam, aż druga część książki "N@pisz do mnie" trafi w moje ręce. Udało mi się to dopiero za sprawą ebooka. Nie zawiodłam się, mój czytelniczy apetyt został zaspokojony i czuję się w pełni usatysfakcjonowana. Kontynuacja losów Emmi i Leo jst świetna, prawie tak dobra jak pierwsza część. Prawie, ponieważ styl książki już niczym nie zaskakuje. Ponownie śledzimy losy bohaterów poprzez emaile, wymieniane między nimi z różną częstotliwością. Jeśli jeszcze nie znacie losów Emmi i Leo zachęcam do zapoznania się z pierwszą częścią książki, a potem po sięgnięcie po drugą część. Obiecuję, że nikt nie poczuje się zawiedziony.